Bu karmaşık boyut ve yoğunluktan doğan çok katlı binalar, kombine konutların üzerine insanların eskisi derece haberleşme ortamında olmamalarını sağlayan sosyalleşme problemleri bile bir araya gelince yaşanmış olan bu kargaşa düzlemının düzene girmesi muhtevain binalarda bir apartman yönetimi oluşturma durumu zorunluluk haline geldi. Apartman sakinlerinden oluşturulabilen bu apartman yönetimi gereklilik başüstüneğundan bu idare ile beraberinde apartman muhtevain bir idareci seçiliyor.

Apartman yönetimi kimlerden oluşur ve görevleri nelerdir?
Apartman yönetimi muhtevain ilk olarak yöneticinin seçilmesi gerekir. Intihap yaparken apartman yönetimi kimlerden oluşur sorusunun cevabını öğrenmek ve buna rabıtlı durmak önemlidir. Apartman yöneticisi oylar ile seçilir ve seçildikten sonrasında temelı görevleri vardır. Bu görevler;

· Apartman sakinleri tarafından varsa beyit sahibi ve mevki sahipleri tarafından belirlenen kararları yerine getirir,

· Apartmanın korunması, bakımı, tamiratı ve tedbirleri hakkında bütün yetkilere sahiptir.

· Genel idare işçilikleri, nezafet ve bakım işçilikleri, asansör, kalorifer, cazibe, güvenlik ve sigorta işçiliklerinden sorumludur.

· Genel olarak bütün bakım, tamirat, nezafet ve özge giderler muhtevain apartman sakinlerinden belirlenen tarihlerde aidat alarak apartman ihtiyaç ve giderleri muhtevain maddi dayanak düzenır.

· Kamu hasılat ve giderleri defterde tutar ve aldığı aidatların makbuzunu keser.

Apartman sakinleri tarafından bir apartman yöneticisi atanamaz ise bu durumda devreye Hevesli Apartman Yöneticisi girer.

Hevesli Apartman Yöneticiliği Nedir?
Kombine yaşam alanlarının artması ile temelı iş kolları ortaya çıkmaktadır. Hevesli Apartman Yöneticiliği bile bu iş kollarından biridir.

Son yıllarda iş gücü ve insanların zamanla yarışırken kendi işçilikleri dışında sair bir işçilike saat ayıramamalarının şanlı bir mesele olması suretünden apartmanda canlı kişilerin ekseri bu tür yöneticilik işçilikleriyle ilgilenecek vakitlerinin olmaması fakat mecburi olan bu durumu yapmaları ekseri apartman evetşantısında sorunlara yolculuk açıyor. Bu problemleri dışarıdan hevesli kişilerin düzenlemesi herkesi bu anlamda mesut fail bir durumdur. Daire maliklerinin bu süreci emeksiz bir şekilde çözmek istemeleri üzerine bu alanda kompetan kişilerden dayanak düzenıyorlar.

Apartman yönetimini dışarıdan tarafsız ve kompetan eşhas tarafından strüktürlmasının apartman sakinleri arasındaki ortaya çıkabilecek temelı problemlerı ortadan kaldırıyor. Elan tekdüze, otoriter ve güzel bir şekilde idare sağlamlanmış oluyor. Bu hevesli apartman yöneticiliği hakkında şehadetname programları bulunmaktadır. Eğitim bilimi düzenınan bu yöneticilik sistemi iş istidamı açısından da şanlı bir önem taşımaktadır.

izmir apartman yönetimi
İzmir apartman Yönetim firmaları
İzmir Bina Yönetim firmaları
İzmir Site Yönetim firmaları
izmir apartman yönetimi şirketleri
izmir apartman Yöneticiliği
izmir Bina Yöneticiliği
izmir Site Yöneticiliği
Profesyonel Apartman yöneticiliği İzmir
Profesyonel Apartman yöneticiliği ücretleri
Apartman Yönetimi firmaları Fiyatları izmir
İzmir Apartman yöneticiliği Fiyatları
İzmir Dışarıdan yönetici ücretleri
Kurumsal Site yönetimi İzmir
Profesyonel Site Yönetimi İzmir