Fakat hesabınıza durmadan giriş karşılayıcı ve uyma eden biriyseniz, örneğin 2 tarih önce bakmış olduğunuzda hernesne normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çhileındığını saptama etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çhileındı demeden önce son bir kontrolör de arkadaş, kardeş evet da hesabı uyma eden yakınlarımızdan kontrolör sağlamlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere uyma ettiği kişmüterakki gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas genellikle kullanıcı adınızı değiştirmektedir, saldırganların sizin hesabınız sinein belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çhileışın.
Instagram Hesabı Nasıl Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çhileındı ise bunun saksılıca sebepleri şunlardır:

E-andıran adresinize gelen ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz yapmacık e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran yapmacık maillerdir. Dikkatli bakıldığında web adres kısmının instagram.com evet da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde taraf yer linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çhileınabilir.
Izlemeçi arttırmak sinein kullanılan web siteleri evet da taşınabilir uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar genellikle Instagram temassı istediği sinein şifrenizi hileırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir kişi şifrenizi çsoldurmak sinein size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çhileınan bir müşterimize sataşkan “DM” ile ulaşıp, uymaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun sinein de şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişoflaz farklı metotlarla inandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “uymaçini arttıralım” gibi sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çhileınan Instagram Hesabı Nasıl Gelişememiş Karşıır?
Instagram hesabı çhileınan evet da hacklenen eşhas sinein ne yazık ki çok zait racon bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu mevzuda çok zait koltuk sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çhileındı” diyerek esasen ayrıksı kişilerin hesabını çalmaya çhileışan kişilerin olması.

1.Reçete: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama temassı almaya çhileışın. şayet şifre sıfırlama temassı gelirse derhal şifreyi değiştirin ve yalnız peşi sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini sağlamlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneyim ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Reçete: Instagram hesabınız çhileındığında e-posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram anlayış şifreniz değiştiğinde veya kullanıcı adınız değiştiğinde e-posta hesabınıza değişiklik bildirimi hileırsınız. Instagram hesabını çyer saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten değiştirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine emin evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değiştirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değiştiren sen değilsen, hesabını güvene hile” evet da bazı “değişikliği aptal hile” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında rağmenıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız ama genellikle saldırganlar e-posta adresini değiştirdiği sinein sizde bu görüntülük çıkmaz ve direk olarak “emniyet kodu hile” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?