Üçserak Kültür, ziraat makineleri sektörünün önde mevrut üreticilerinden biridir ve
Kemre Serpme Makineleri, Ot Icma Tırmıkları, Traktör Dip Yükleyicileri, Tesviye Kürekleri, Yem Katışık Makineleri, Helezonlar ve
Konveyor Izole bant makineleri midein ürettiği üstün kaliteli çözümleriyle tanılamanır.

Tarım Makinaları

Kültür makinaları ve ekipmanları çiftçilere, tüketicilerin isteklerine ve gereksinimlerine münasip olarak üretim yapmalarına yardımcı olur. Reva maşa ve ekipman olmadan çiftçiler, ihtiyaç olan kifayetli gıda üretimi, giyecek ve tahaffuz havaını katkısızlayamaz. Yüzlerce yıl önce bütün insanlar ilkel ziraat yapmaya serladı ancak günümüzde toplumun sadece çok değersiz bir kısmı(vürutmiş ülkelerde) toplumun bütününün ihtiyacını huzurlayacak zirai üretimle meşguliyetmaktadır. Makine ve ekipmanlar buna olanak tanılamamaktadır. Türkiye, ziraat ve ziraat makinelerinin üretiminde önemli bir yere sahiptir. Mütezayit dileme ve ziraat sektörünün derece derece çeşitlenmesi, ziraat makinelerine olan ihtiyacın da artmasına münasebet olmuştur. Teknoloji ile bile vüruten ziraat makineleri, ziraat aletleri, kendiliğinden ve yardımcı ziraat makineleri kabil ekipmanlar ziraat sanayisini canlandırarak devamlılığını sürdürmesinde önemli avantajlar sağlamıştır. Kültür makineleri, kullanılan amaca ve alana için farklılıklar göstermektedir. Kültürı kolaylaştıranbu makineler sebebiyle üretim kolaylaşırken, ülke ekonomisi de önemli ölçüde rahatlamaktadır. Başkaca sadece ziraat sektörü değil, ülkenin dış satım hacmi de derece derece artmaktadır.

Üçserak Kültür , 2016 yılında kurulmuş olup, kurulduğu günden bu yana Konya’daki 2000 m2’lik çağcıl üretim tesisinde geniş ürün yelpazesi, nitelikli iş gücü ve güçlü üretim kapasitesi eşliğinde evcil üretim gücüyle müşterilerine en oflaz hizmeti sunmaktadır. 20’nin üzerinde çtuzakışanı ile dinamik ve bileklü beşer deposuna malik olan Üçserak Kültür, layihamdan Ar-Ge’ye, üretimden satış ve satış sonrası hizmetlere kadar bütün çözümlerini kendi bünyesinde bulundurmaktadır. İlk günden bugüne 10.000 adedi geçen makine üretimi ile 15 ’i çok ülkeye dış satım gerçekleştiren ve Türkiye ekonomisine ilhak kadir sağlayan Üçserak Kültür; kaba Ar-Ge çtuzakışmalarının ışığında, ileri teknolojiyle standartlarını geceli gündüzlü yükseltmektedir. Devamlı inkişaf ve sıfır yanlışlık üretim sistemi, Üçserak Kültür ürünlerinin hem il içinde hem de il haricinde güvenilerek kullanılmasının serlıca nedenidir. Üçserak Kültür, kaliteli ve dayanıklı ürünler üreterek kendini bulunduğu bütün sektörlerde kanıtlamıştır.

Üçserak Kültür olarak önemli ürünlerimizden bir tanesi de “Kemre Serpme Makinalarıdır”. Kemre serpme makinası gübrelerin münasip ve muvazeneli bir şekilde dağıtımını katkısızlar.
Gübreyi kifayetli ve yakın bir şekilde toprağa serpebilen Kemre Serpme Makinası ile boşuna kemre tasarrufı yapmadan, elinizdeki gübreyi ürünlerinize tam ve dişi bir şekilde dağıtabilirsiniz. Kemre Serpme Makinaları sebebiyle tarla üzerinde henüz azca efor kullanma ederek çok henüz katkısızlıklı muamelat yapabilirsiniz. Bu sayede toprağın boşuna olarak sıkışmasını da önlemiş olursunuz. Toprağınız Kemre Serpme Makinası sebebiyle çok henüz katkısızlıklı kalır ve toprağınızdan henüz aşkın meyve ve göveri elde etmenize yardımcı olur.
Kemre serpme makinası ile gübrenin toprağa serilmesi ve homojen bir şekilde dağıtılması midein kullanılan miktarların katkısızlıklı bir şekilde ayarlanması katkısızlanır.
Gübreler tohumların çimlenmesi ve olgunlaşarak normalinden henüz dişi bir şekilde yetişmesini katkısızlamaktadır.
Özellikle de toprağın ve bitkilerin en koca gereksinimlerı olan besin maddelerini katkısızlamaktadır.
Sonuç olarak gübreler hem toprağın yapısının iyileştirilmesine katkı katkısızlarken hem de bitkilerde vürutimin hızlandırılmasını katkısızlamaktadır.
Toprağa ve bitkiye bu kadar katkı sağlayan gübrelerin tasarrufı dair çok önemli ve uyanıklık edilmesi gereken bir uzuv bulunmaktadır.
Bu uzuv gübrenin homojen bir şekilde dağıtılmasıdır. Kemre Serpme Makinası sebebiyle gübreyi toprağa henüz homojen dağıtarak henüz dişi meallar elde edebilirsiniz.

Üçserak Kültür olarak bir sair ürünümüz olan Traktör Dip Yükleyiciler ile malzemeyi yere itmeden bir yerden diğerine yüklenmek mümkündür. Bir yükleyici, istiflenmiş malzemeyi ortam seviyesinden yüklenmek ve bekleyen bir damperli kamyona evet da örtüsüz bir trap haksına bırakmak midein geniş olarak kullanılır. Dip yükleyici ile bile bir malzemeyi yere itmeden yüklenmek mümkündür. Dip yükleyiciler ekseri istiflenmiş olan bir malzemeyi ortam seviyesinden yüklenmek midein kullanılmaktadır. Damperli bir kamyona veya trap haksı kabil alanlara bırakmak midein tercih edilmektedir. Çift çeker 20 ila 200 HP arasındaki traktörlere geçerli peş yükleyiciler, tak-çıkar kolaylığı kabil sebeplerden ötürü tercih edilebilir. Traktöre çıkadınlabilir bir bentlantı parçası üzerinden monte edilmekle bu arada yükleyici kovası değfiiltirilebilir ve birşunca cetşmanla da enliletilebilir. Anne üstelikşenler ekseri hidrolik üstelikşenlerdir. Traktörün kendi motoru hem hidroliği hem de şanzımanı çtuzakıştırmaktadır. Kepçe kolları ve kova da hareket ettirilir. Teleskopik taşıyıcılara için nispeten bağan maliyetleri ve çok cephelilükleri de peş yükleyicileri cezbeden durumlar arasındadır.
Traktör peş yükleyiciler midein tercih edilebilecek birşunca üretici ve satıcı firma bulunmaktadır.
Satın gurur gerçekleştirirken üretici firmaların tercih edilmesi hem bedel hem de kalite olarak avantaj katkısızlayabilir.
Üreticilerden satın bazı üründe özelleştirme olanakı da sunmaktadır.
Kültür makineleri sektörünün önde mevrut üreticilerinden Üçserak Kültür’ın peş yükleyici modellerini genel ağ sitemizden inceleyerek bili sahibi olabilirsiniz.

Ot Icma Tırmığı biçbilimselş sap, yonca, ot, çkocaoğlanr ve benzeri ağızotu bitkilerinin toplama ve balyalama fiillemlerinin kolaylaştırılması amacı ile, otların yayılması, çevrilmesi, toplanması ve namlu örgülması fiillemlerini sağlayan bir makinedir. Üçserak Kültür olarak Ot Icma Tırmıkları da ziraat makinalarımız arasında bulunmaktadır. Ot Icma Tırmıklarımız , 4’lü Pimli ve Flanşlı Ot Icma Tırmığı , 5’li Pimli ve Flanşlı Ot Icma Tırmığı , 8’li Fenerlı Ot Icma Tırmığı , 10’lu Fenerlı Ot Icma Tırmığı , 8’li Çekilir Ot Icma Tırmığı , 10’lu Tekerli Çekilir Ot Icma Tırmığı olarak 6 ana gruba ayrılır.

Yem katışık makinası, besi hayvancılığı veya süt hayvancılığı karşılayıcı çiftçiler ve üreticilerin hayvanları besleme sırasında iş sıkletünü azaltacak bir makinadır.
Hayvan beslenmesi sırasında uyanıklık etmesi gereken noktalar bulunmaktadır. İlk olarak efsanevi beslemesine uyanıklık edilmediği vakit efsaneviın sütü ve etinden verim tuzakınamayacağını belirtelim.
Bundan dolayı efsanevi besiciliği karşılayıcı çiftçiler ve üreticiler ilk kadem olarak besleme sırasında hayvanlara verilecek olan buğday, yulaf, arpa, mıgizem vb. yiyecekleri birbiri ile karıştırmasını katkısızlamalıdır.
Bu şekilde efsanevi alması gereken bütün gıdaları hareketsiz seferde alabilir ve henüz oflaz beslenebilir. Yem karmanın örgülması efsaneviın tüketmesi gereken bütün gıdaları bir araya getirerek henüz oflaz beslenmesine böylelikle henüz aşkın verim almanızı katkısızlar. Fenerlı Tip ve Çekilir Tip ile bile Yem Katışık Makinaları da Üçserak Kültür olarak ürün yelpazemizde mevcuttur.

Üçserak Kültür olarak darulama makinalarımızdaki kalitemiz de her ürünümüz de başüstüneğu kabil en üst düzey kaliteyi ve kullanışı hedeflemiştir.
4 gruba ayrılan İlaçlama Makinalarımız sırasıyla Muallakr Tip (Standart) , Muallakr Tip (Hidrolik) , Muallakr Tip Turbo Atomizer ve Çekilir Tip Turbo Atomizerdir.

Ülkemizin geleceği ve coğrafi örgüsı gani ve dişi bir zirai üretim midein koca avantajlar sunarken jeopolitik konumu da dünya ziraatı midein önemli bir köprü fiillevi görmektedir.
Tarımsal üretim değeriyle dünyada ilk on ülke arasındaki konumuyla Ülkemizin henüz oflaz durumlara gelmesi midein zirai dış satım noktasında Üçserak Kültür olarak bütün çtuzakışanlarımızın yardımsıyla bile
Üçserak Kültür kalitesiyle ve ürünleri ile ülkemize katkı vermeye devam edeceğiz.

Gübre Serpme Makinaları ve de kaynak için: https://ucbasaktarim.com/