Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, yüce lisans eğitimini Değer özgü Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Idare ve Teşkilat düzında İstanbul Görgülü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye sektöründe bellik yapıu, yönetimi, stratejik bellik planlaması ve Türkiye’de ilk el önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise örgülanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 yılından günümüze kadar terbiye sektöründe karı olarak birhayli markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En önemli ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden mebdelayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, konuşma, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası etken çalışmalar yürüten KALKO, birhayli ayak topu, basketbol çakerübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir yıl başkanlık yaptığı dönemde tam 32 yıl sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde arazi aldığı Heybetliçekmece Basketbolspor ise Beko Basketbol Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların cenahı düzen Türkiye’nin en önemli özel mektep ve kurs derneği olan TÖDER’de 6 yıldır el kurulunda arazi almaktadır.

KALKO, terbiye düzında yaptığı başarılı duhulimlerden dolayı birhayli düğün, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Eğitim Başlangıçimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 yılından itibaren kurduğu içtimai teavün vakfında terbiye düzında projeler yürütmektedir. Her yıl birhayli öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Resul Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve iptidai ile birlikte öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Eğitim Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko